„Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy nauczyć się sami.”

Szkoła Podstawowa Nr 7 w Skarżysku-Kamiennej, mimo swojej już wieloletniej historii jest nowoczesną i prężnie działającą placówką oświatową. Profesjonalna kadra pedagogiczna gwarantuje wysoką jakość procesów dydaktycznych i wychowawczych. Zapewniamy wszechstronny rozwój osobowy uczniów. W naszych działaniach dydaktyczno-wychowawczych rodzice pełnią role wspierającą i współtworzącą. Uczymy szacunku dla wspólnego dobra oraz przygotowujemy do życia w rodzinie, w społeczności lokalnej i w państwie poprzez przekazywanie dzieciństwa kulturowego. Kształtujemy postawy patriotyczne naszych uczniów. W naszej pracy zawracamy szczególną uwagę na rozwijanie tożsamości regionalnej przez co ugruntowujemy tożsamość narodową.

Cele szkoły

• zapewnia pełny rozwój umysłowy, moralny, emocjonalny i fizyczny
  • umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności
  • kształtuje środowisko wychowawcze
  • sprawuje opiekę nad uczniami zgodnie z ich potrzebami
  • kształtuje postawy patriotyczne i humanistyczne oraz kulturę osobistą
  • współpracuje z rodzicami lub prawnymi opiekunami uczniów w procesie edukacyjnym i wychowawczym
  • zapewnia opiekę uczniom przebywającym na jej terenie podczas realizowania zajęć obowiązkowych, nadobowiązkowych i pozalekcyjnych
  • udziela wsparcia uczniom, którym z przyczyn rozwojowych, rodzinnych lub losowych potrzebna jest pomoc

Zajęcia pozalekcyjne

Szkoła stara się w sposób ciekawy i interesujący organizować czas wolny uczniom szkoły. Uzdolnieni uczniowie mogą zawsze liczyć na fachową pomoc swoich nauczycieli, która wspiera młodzież w jej rozwoju oraz umacnia w niej poczucie własnej wartości. Szkoła troszczy się, by każdy czuł się bezpiecznie. Dba, aby wszyscy uczniowie mieli wpływ na to, co się dzieje w szkole
i zawsze spotykali się z przyjaźnią i szacunkiem ze strony wszystkich pracowników szkoły. W zależności od zainteresowań młodzieży prowadzone są zajęcia pozalekcyjne.