Chemia dla małych

„CHEMIA DLA MAŁYCH”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas ósmych realizowali projekt z chemii „Badanie odczynu różnych substancji.”

Efekty swojej pracy przedstawiali w formie doświadczeń uczniowskich, plakatów, prezentacji multimedialnych, zdjęć dokumentujących wyniki ich pracy, a nawet programu komputerowego.

Czwórka z nich, która wykazała się największą kreatywnością: Zuzia Kręcisz, Asia Żelaśkiewicz, Kacper Zdziech i Nataniel Sitarz, przygotowała pod kierunkiem p. A. Kwiatkowskiej spotkanie w pracowni chemicznej dla swoich młodszych kolegów- uczniów klasy II.

W ramach zajęć laboratoryjnych uczniowie  przedstawili swoim młodszym kolegom doświadczenia chemiczne wykonane w ramach projektu, zademonstrowali program komputerowy „Badanie odczynu substancji”, którego funkcjonowanie jako narzędzia badań sprawdzali zaproszeni goście.

Ostatnim punktem spotkania było samodzielne wykonywanie doświadczeń przez uczniów klasy drugiej. To właśnie oni, podzieleni na kilkuosobowe grupy, pod okiem starszych kolegów badali jak zmienia się barwa naturalnego wskaźnika(wywar z czerwonej kapusty) pod wpływem różnych substancji.

Podczas realizacji zajęć zostały wykorzystane pomoce z pracowni edukacji ekologiczno-przyrodniczej.

Chemia dla małych

Utworzono dnia 26.11.2018, 12:56