Jasełka.

Utworzono dnia 20.12.2023, 21:18
"Pokój niesie ludziom wszem..."
Słowa tej kolędy towarzyszyły nam dzisiaj niemal cały dzień. Pięknie udekorowana sala gimnastyczna przywitała dzisiaj rodziców, dyrekcję, nauczycieli i uczniów naszej szkoły, aby wspólnie obejrzeć jasełka przygotowane przez klasy czwarte p. Małgosi Wiśnios i p. Łukasza Białka przy wsparciu koła teatralnego p. Martyny Macios.
Na wstępie harcerze przynieśli Światełko Betlejemskie, by każdy mógł zanieść jego "cząstkę " do swojego domu, a następnie w piękny nastrój wprowadziła nas "Cicha noc" - kolęda wykonana w czterech językach (po polsku, angielsku, niemiecku i ukraińsku) przez nasze panie i uczennicę.
Jasełka, które obejrzeliśmy były przepięknym, a miejscami zabawnym, połączeniem tego, co obserwujemy we współczesnym świecie. Zabieganie, samotność, TV czasem sprawiają, że zapominamy o najważniejszym - magii Bożego Narodzenia. Na szczęście nasi uczniowie wiedzą jak nam o tym przypomnieć.
Po fantastycznym przedstawieniu przyszła kolej na występy artystyczne. Zatańczył dla nas zespół klasy Ia przygotowany przez p. Anitę Kosowska, ach...te wirujące poduszki i prezenty ???? Usłyszeliśmy kolędy zagrane na gitarze, dzwoneczkach, cymbałkach, czy fletach, a także zaśpiewane przez naszych uczniów, pod batutą p. Tomasza Sekuły. Wokalistki, wokaliści i zespoły rozspiewali wszystkich zebranych.
A na koniec żniw występ taneczny. Tym razem zespół klasy Ib pod czujnym okiem p. Agnieszki Kaczmarczyk, czy wszyscy widzieli piękne mikołajki i dwóch uroczych mikołajów? ????
Niech magia tego dnia zostanie z nami już na zawsze.