" Serducho dla Ukrainy "

Utworzono dnia 08.03.2022, 19:49

" Serducho dla Ukrainy "

Piątek, 4 marca był kolejnym dniem, gdy nasza szkolna społeczność włączyła się w pomoc ogarniętej wojną Ukrainie.

Szkolny korytarz zapełnił się smakołykami i zabawkami, którymi "zarządzał" prężnie nasz Samorząd Uczniowski. Pyszny, gorący popcorn rozchodził się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki :) Były galaretki, ciasta i inne słodkości :)

Uczniowie klasy 8c zadbali, by na stołach znalazły się fanty: zabawki, książeczki, gry planszowe, które można było zakupić za symboliczną kwotę.

Kiermaszowi towarzyszyła zbiórka materiałów opatrunkowych i higienicznych, które jeszcze tego samego dnia pojechały na granicę ukraińską, oraz sprzedaż kotylionów w barwach ukraińskich, wykonanych przez samorząd i wolontariat szkolny. Dzieci ustawiały się też w kolejce do malowania flag ukraińskich na buziach i rękach.

Dziękujemy za wielkie zaangażowanie w przygotowanie i prowadzenie kiermaszu uczniom klas: 6a, 7a, 7b, 7c i 8c, rodzicom za podarowane ciasta i fanty oraz całej społeczności szkolnej, która bardzo tłumnie otaczała kiermasz zasilając puszkę choćby symboliczną złotówką.

Tych złotówek zebraliśmy 800 :) I taką kwotę przekazujemy naszym ukraińskim kolegom i koleżankom - tym, którzy dzisiaj tej pomocy bardzo potrzebują. Ci z nich, którzy dołączają do naszej społeczności szkolnej również otrzymają wparcie w postaci wyprawek szkolnych i obiadów.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.